Pārgājiens gar upi Raunis no Pleskavas šosejas (netālu Bērzkrogs) līdz Vaives dzirnavām

Čau!

Šis ir vienas dienas pārgājiens gar upi Raunis sākot no Pleskavas šosejas (netālu no Bērzkroga) līdz Vaives dzirnavām.

Tā kā visā maršrutā nav būtisku ieteku Raunī, tad upi var iet pa jebkuru krastu. Papildus tam zinātāji un vietējie stāsta, ka Raunis parasti ir sekls un viegli šķērsojams ar sausām kājām. Mēs šo maršrutu gājām palu laikā un tad gan viņš nebija šķērsojams. Smilšakmens atsegumi ir posmā no šosejas P30 (Cēsis – Bērzkrogs) līdz šosejai P28 (Cēsis – Rauna). Ja nevēlaties šķersot upi vai arī tajā ir augsts ūdens, tad posmu no P30 līdz P28 iesakam iet gar upes kreiso krastu, jo tā labāk būs redzami upes labajā pusē esošie lielākie no smilšakmens atsegumiem. Savukārt, ja iesiet pa labo krastu, tad, vajadzības gadījumā, būs vieglāk ātrāk iziet no meža uz P28 šoseju.
Kā jau minēju, mēs maršrutu gājām palu laikā un centāmies iet gar upi, lai labāk redzētu smilšakmens atsegumus, kuri pārsvarā ir izvietoti pamīšus abos upes krastos. Tā kā upe bija ātra un dziļa, tad nebija iespējams to šķērsot bez mērcēšanās un, lai tiktu uz priekšu, lielāko daļu no smilšakmens atsegumiem nācās apiet kāpjot tajos augšā un pēc tam lejā, kas pamazām mūs nogurdināja un arī pamatīgi samazināja mūsu ātrumu, tāpēc vienā brīdī, lai paspētu uz pēdējo autobusu, pārstājām upi iet gar krastu, tā vietā centāmies iet pa kalnu, lai pēc iespējas samazinātu augšā/lejā kāpšanu un laicīgi izietu no meža.
Pieņemu, ka laikā, kad Raunī ir tā ierastais ūdens apjoms, tad šos atsegumus var apiet pa otru upes krastu, pēc vajadzības šķērsojot upi.

Uz maršruta sākumpunktu var viegli nokļūt ar sabiedrisko autobusu (mēs palūdzām šoferi mūs 11gab izlaist 1 pieturu pirms Bērzkroga – pieturā Krūmiņi, kas sanāk kādi 100m no Rauņa), savukārt finišā izejot no meža var gaidīt autobusu pie Vaives dzirnavām, kas nenāk pārāk bieži, vai arī aiziet apmēram 3km līdz Priekuļiem (pieturu atradīsiet uz galvenā ceļa – Cēsu prospekts), kur diezgan bieži iet autobusi uz Cēsīm. Savukārt no Cēsīm sabiedriskā transporta iespējas jau ir diezgan plašas. Mēs braucām no Rīgas ar pirmo autobusu plkst 7:00 un atpakaļ paspējām uz pirmspēdējo autobusu no Cēsīm ap plkst 19:00.
Distance no Pleskavas šosejas (E77 / A2) līdz Priekuļiem mums sanāca 17.18 km = 8:45 stundas + apmēram 1stundu pavadījām pusdienu pauzē.

Pievienoju bildi ar noieto maršrutu no RunKeeper, kurš diemžēl rāda nepareizu Latvijas karti, bet ļauj vismaz saprast, kur startējām un kur finišējām.
Raunis_no_Pleskavas_sosejas_lidz_Vaives_dzirnavam

Bildes no maršruta:

Posted in 1 dienas pārgājiens, pārgājiens gar upi

Leave a Reply

Recent Comments