Brasla – Sigulda

Čau!

Šis ir vienas dienas pārgājiens gan Braslu un Gauju. Esam to gājuši vairākas reizes un spriežot pēc iemītās takas gar Braslu, tad šo maršrutu ir iecienījuši arī citi :)

Šeit pievienoju pēdējā pārgājiena Endomondo datus. Šoriez gar pašu Gauju gājām salīdzinoši maz, izvēloties ātrāk un vieglāk ejamos paralēlos ceļus, jo gājām Janvāra sākumā, kad ātri satumst. Un reālais iešanas laiks bija par kādām 30min mazāks (kad 18km taisījām ugunskura pauzi, tad aizmirsu laicīgi nopauzēt Endomondo)

Ieteikumi:
Uz starta vietu vienmēr esam ieradušies ar sabiedrisko autobusu, kurš apstājas tuvu starta punktam un gana bieži iet. Izkāpām pieturā Brasla. Pa ceļu pa Braslas kreiso krastu aizejam līdz Braslas zivju audzētavai, kur pa slūžām šķērsojam Braslu un tālāk jau tikai pa Braslas un Gaujas labo krastu.
Protams, pēc izkāpšanas no autobusa, var iet arī pa Braslas labo krastu, bet līdz šim neesam šo variantu izmēģinājuši.
Iesaku šo pārgājienu sākt jau gaišā laikā, jo tieši posms gar Braslas upi ir skaistākā šī pārgājiena daļa.
Mēs līdz šim vienmēr esam startējuši ap plkst 9 no rīta un finišējuši ap 18-19 Siguldas stacijā, no kurienes ar vilcienu vai autobusu dodamies uz mājām. (Ak jā, esiet gatavi, ka pēdējie autobusi uz Rīgu no Siguldas atiet ap 18 vai 19)
Tiem kam visi 28 km garais gājiens vienai dienai ir par daudz, var finišēt arī Iņciemā, kurš ir pāris km attālumā no Braslas ietekas Gaujā.
Tiem, kas grib šo posmu veikt 2 dienās, iesaku nakšņošanas vietu izvēlēties neilgi pirms Braslas ietekas Gaujā – tur ir pāris nekoptas pļaviņas (ideāli piemērotas telšošanai), kā arī var mēģināt kautko nomakšķerēt Braslā (tik ievērojiet atbilstošos makšķerēšanas liegumus).

Un vēl – ja būsiet klusi, tad varbūt redzēsiet arī kādu meža zvēru. Mēs pēdējā pārgājienā satikām cūku saimi.

Posted in 1 dienas pārgājiens, 2 dienu pārgājiens, pārgājiens gar upi
One comment on “Brasla – Sigulda
  1. Edgars says:

    Vai ir kādas bildes pieejamas?

Leave a Reply

Recent Comments